Terug- en vooruitkijken

 

Eerst kort terugkijken. Hoe verging het Daalhoeve in 2014?

‘We hadden natuurlijk een moeilijke start na het overlijden van onze voorzitter Frans Meijers in november 2013. De organisatie moest opnieuw worden ingericht, maar we zijn samen met onze vele goede vrijwilligers weer snel hard aan het werk gegaan. 2014 was vooral een jaar van investeren. We hebben op Daalhoeve veel verbeteringen doorgevoerd in het gebouw en op het terrein.’

 

Zoals?

‘In het begin van het jaar zijn de nieuwe toiletruimtes opgeleverd, evenals de nieuwe ruimte tegenover de boerderijwinkel waar we maaltijden kunnen bereiden. Daarna is de speeltuin uitgebreid met een tweede toestel, zijn op de helft van het terrein de afrasteringen vervangen door onderhoudsvrije hekwerken, hebben we een balanceerpad aangelegd en is aan de achterzijde van de boerderij een overkapping geplaatst. De gemeente heeft verder een strook van drie meter rond de boerderij bij ons in beheer gegeven. Daar leggen we nu de Eetbare Loper aan. Begin volgend jaar komt er een Bijenhuis bij. Intussen is de dierstapel uitgebreid met minipaardjes en passeerden we de grens van duizend volgers op Facebook. Daalhoeve is dus fors verbeterd in 2014. Dat maakt onze positie naar de toekomst beter, al heeft zo’n snelle groei ook nadelen.’

 

Hoezo?

‘We realiseren ons terdege dat onze bezoekers nu vaak worden geconfronteerd met werkzaamheden op de boerderij. Dat maakt het zicht op de dieren soms moeilijker. Daar kwam eind van het jaar nog de vogelgriep bij, waardoor een deel van ons terrein was afgesloten voor het publiek. Ook onze vrijwilligers moeten hard aanpoten om al het werk te blijven doen. Het probleem, tussen grote aanhalingstekens, is echter dat we deze snelle groei wel moeten doormaken. De gemeente, maar ook andere organisaties, zien ons als voorbeeld van hoe maatschappelijke voorzieningen in de toekomst zouden moeten functioneren. Dat brengt veel kansen en mogelijkheden met zich mee, maar dan moeten we wel met de sneltrein mee. Als we dat namelijk niet doen, is het maar de vraag of we over vijf jaar nog financieel kunnen overleven.’

 

Waar gaat de sneltrein naar toe?

‘Daarover zijn we nu in gesprek met onder meer de gemeente. Daalhoeve wil in de toekomst meer gaan betekenen voor mensen die het in de samenleving moeilijk hebben. Er komt op de boerderij meer werk voor hen, en we willen voor hen meer activiteiten organiseren. Hoe dat vorm krijgt, moet in de loop van dit jaar blijken. We hebben hiermee vorig jaar overigens al een start gemaakt. In maart waren wij een van de winnaars van een prijsvraag van de Stichting Elisabeth Strouven, met ons idee ‘Samen gezond eten op Daalhoeve’. Wij serveren nu eens per maand voor cliënten van maatschappelijke organisaties een gezonde maaltijd, bereid door onze vrijwilligers en zo veel mogelijk gemaakt met producten van het eigen erf. Verder is er op maandagochtend een spreekuur gekomen voor mensen uit de buurt.’

 

Wat is de belangrijkste uitdaging voor 2015?

‘Ook dit jaar blijven we verbeteringen doorvoeren aan het gebouw en op het terrein. De grote uitdaging is om het karakter van de kinderboerderij te behouden. Dat kinderen hier met hun (groot)ouders naar onze dieren komen kijken, blijft de basis van Daalhoeve. We moeten scherp in de gaten houden dat dit altijd mogelijk blijft. De komende twee maanden is dat met de Lammetjesdagen alvast verzekerd. Aan onze bezoekers vragen we om ons bij de les te houden. Schroom niet ons aan te spreken op dingen die niet goed gaan. Maar heb tegelijkertijd ook begrip voor het vele werk op de boerderij. De rust gaat zeker terugkomen, maar dan op een mooier en nog bruisender Daalhoeve dan nu.’
 

Fotowedstrijd 6 maart 2018

Je kunt nog deze maand meedoen aan onze fotowedstrijd. Maak je mooiste foto op Daalhoeve en stuur in naar info@daalhoeve.nl.

Lees meer
Voorleesuurtje op 14 maart 6 maart 2018

Op woensdag 14 maart leest Peter Brouwers van 14.00 tot 15.00 uur op de boerderij voor uit zijn kinderboek Keubeke Kuusj. De toegang is gratis.

Lees meer
Daalhoeve vierde met Wecycle 6 februari 2018

Daalhoeve heeft vorig jaar 2.025 elektrische apparaten ingezameld. Wecycle, het bedrijf dat de inzameling organiseert, heeft ons hiervoor beloond met een extra sponsorbijdrage van € 250.

Lees meer